12 סיבות לבנות את האתר שלכם במערכת וורדפרס

12 סיבות לבנות את האתר שלכם במערכת וורדפרס

אם אתם חושבים לבנות אתר לעסק, או שבניתם לו אחד כבר – כנראה שמעתם את המושג וורדפרס wordpress. לפני שניתן לכם כמה סיבות למה כדאי לכם לבנות את האתר שלכם בוורדפרס, נתחיל בהסבר קצר מה זה בכלל.

וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן, חינמית בעלת קוד פתוח. כיום היא הפלטפורמה הפופולרית ביותר בעולם לבניית אתרים (!) – כ33% מהאתרים ברשת בנויים עליה. יש שתי גרסאות של וורדפרס ברשת – המערכת הסגורה (wordpress.com) והמערכת הפתוח (wordpress.org). במאמר אנחנו נתייחס לפתוחה. אז בואו נתחיל!

1. וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הכי פופולרית בעולם. שליש מהאתרים ברשת בנויים עליה.

ושליש מאתרי העולם לא טועים! היתרון העצום בזה שהמערכת היא כל כך פופולרית הוא שהמערכת הפכה לשפה אוניברסלית המקנה חוקים וסטנדרטים ברורים לאיך עושים את הדברים.

2. מלאי אדיר של תבניות

הדרך הכי קלה לבנות אתר בוורדפרס היא לרכוש תבנית מוכנה מראש ולהזין לתוכה את כל התוכן שלכם! בזכות הפופולריות של וורדפרס יש היום מלאי אדיר של תבניות לבחירה ברשת, כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק למצוא את זו שאתם אוהבים ומתאימה לאפיון האתר שלכם!

3. אפשר ללמוד בקלות איך לעשות שינויים ולתחזק את האתר

מכירים את זה שהשתנה מספר הטלפון? שההערה הקטנה שהכנסתם לאתר לפי שלושה חודשים כבר לא רלוונטית? באתרים שנבנו מקוד מאפס בעזרת מתכנת כנראה שלא תדעו ואפילו לא תחשבו על לנסות לשנות את הדברים האלה לבד. וורדפרס מפשטת את העניין ומאפשרת גם לבעלי אתרים שאין להם ידע בקוד את האפשרות לעשות שינויים ועדכונים באתר ללא חשש (או כאבי ראש😉)

4. אלפי מדריכים בכל השפות והצורות.

בגלל הפופולריות של וורדפרס, אפשר למצוא כמות אדירה של מדריכים לכל צורך – חינמיים או בתשלום, וכמויות של קורסים זמינים שאפשר להשתתף בהם. אפשר למצוא מדריכים רבים ביוטיוב, אתרים רבים המיועדים לכך או למצוא קורסים בכל מכללה שמכבדת את עצמה בארץ. הדבר מבטל את תלות הלקוח במתכנתים ואנשים מקצוע ומאפשר לו להיות בבקרה ושליטה בכל מה שקשור לאתר שלו.

5. בוני העמודים (Page Builders) האדירים שקיימים.

בשנים האחרונות צצו להם בוני עמודים ששינו את חוקי המשחק – לא צריך יותר לדעת קוד כדי לבנות אתר! בוני העמודים מספקים גם לאדם שאינו בקיא בקוד ליצור אתר מרשים בקלות! (כמובן ששילוב של הפייג' בילדרים עם קוד זוהי הדרך האידיאלית להגיע לתוצאות הטובות ביותר). אנחנו מאוד אוהבים וממליצים על אלמנטור, אבל קיימים בשוק גם רבים אחרים וטובים.

צילום מסך מתוך האתר של וורדפרס
צילום מסך מתוך האתר של וורדפרס

6. מתכנתים לא אוהבים להיכנס לקודים של מתכנתים אחרים.

אם בנית פעם אתר בעזרת מתכנת ולא דרך מערכת ניהול תוכן – כנראה שהמשפט הזה מוכר לך. לכל מתכנת יש את "הסדר שלו בבאלגן", ובמקרה של הפרדת כוחות עם המתכנת הראשון קשה מאוד למצוא מתכנת חדש שיכנס לעניינים ויהיה מעוניין להתעסק בקוד לא שלו. וורדפרס מיישרת קו ומגדירה חוקים ברורים מאוד למתכנתים, ככה שאם תפריד כוחות עם בונה האתר הראשון שלך – אין סיבה שלמישהו אחר יהיה קשה להמשיך מאיפה שהראשון התחיל.

7. הרשת כל הזמן ומשתנה, ואיתה הדרישות. וורדפרס מעדכנת את עצמה כל הזמן אל מול השינויים האלה.

כשאתה בעל אתר אתה צריך להיות עם היד על הדופק. פתאום יש גרסה חדשה לשפת התכנות או דרישות חדשות לגוגל שכל אתר צריך לעמוד בהם. וורדפרס יודעת לעשות את שינויי הליבה בעצמה ומורידה ממך כמה דאגות רציניות מהראש.

8. וורדפרס היא מערכת קוד פתוח.

שזה אומר שלכל מתכנת יש את הגישה ואת אפשרות לשינויים בקודי הליבה של וורדפרס. היתרון בזה הוא שמתכנת יכול להתאים את מערכת וורדפרס בדיוק לצרכים שלך. עיקרון הקוד הפתוח גם מאפשר פיתוח הפיצ'רים האדירים שקיימים היום שיתחברו למערכת בקלות.

9. מבחר עצום של תוספים קיימים.

מה שהופך את המערכת הזאת למתאימה לכל כך הרבה סוגים של אתרים הוא מאגר התוספים הענקי שלה. כיום נאספו כל כך הרבה תוספים (חלקם חינמיים וחלקם בתשלום) שמעניקים לאתר שלכם יכולות מרשימות בקליק – טפסים, הפיכת האתר לחנות אונליין, אבטחה, אופטימיזציה, סליידרים, צ'אטים, מערכת קורסים ועוד ועוד ועוד.

10. לפיתוחים מיוחדים אפשר לקחת מתכנת לעבודה נקודתית.

יכול להיות שאתר שלכם מאוד מורכב ומצריך קצת יותר ממה שברירת המחדל של וורדפרס מספקת. היתרון במערכת הוא שבמצב כזה אפשר לפנות למתכנת שייצור לכם את הפיצ'ר הספציפי שאתם רוצים בצורה שתתממשק לוורדפרס, ושוב – תשחרר אתכם מהתלות בו! תוכלו להיעזר במתכנת רק במה שקשור בתוסף ולהמשיך לתפעל את האתר כרגיל.

11. קהילות ענק להתייעצויות.

בזכות הפופולריות של וורדפרס נוצרו להם קהילות ענק שאפשר להתייעץ איתם, אם משהו קרה לאתר, אם אתם שוקלים לבנות\לשפץ, לעבור אחסון או כל דבר אחר! הזמינות של הקהילות הזו היא יקרה מפז, ולדעתנו זהו שיקול רציני בהחלטה אם לעבוד עם וורדפרס (אתם בהחלט יכולים למצוא אותנו בקהילות האלה).

12. סוגי האתרים הכי פופולריים במרחק כמה קליקים!

וורדפרס יודעת במרחק כמה קליקים להיות אתר תדמית, בלוג ואפילו חנות אונליין! כל ההגדרות כבר קיימות בתוך המערכת ולכן אין צורך בפיתוח מיוחד (למעט חנות אונליין שהיא תוסף חינמי וחיצוני, אך גם הוא אינו צריך פיתוח מיוחד!)

מתי בכל זאת כדאי לחשוב על מתכנת?

אם האתר שלכם עתיד להיות גדול מאוד בעל פיתוח מאוד ספציפי (כל מיני מערכות ואפליקציות אינטרנטיות למיניהן), כדאי לכם לבחון האם כדאי לעבוד עם מערכת ניהול קיימת או לפתח אתר מאפס בעזרת מתכנת [בכל מקרה, אם אתם מכוונים לאתר גדול ומורכב, לפני שבוחרים פלטפורה צריך להתחיל מאפיון UX].

סרטון עם מנגינה

סרטון עם קריינות מקצועית

דילוג לתוכן